Eili teekond: -14kg kergem ja enesekindlam

Tahan teiega jagada oma suurepärase kliendi teekonda, sest see, mis muutuse ta on läbi teinud, on lihtsalt imetlusväärne. Eili pöördus minu poole käesoleva 2021. aasta jaanuaris sooviga abi saada toitumisalaselt. Ta ise ka väitis, et võttis tükk aega hoogu ja julgust enne, kui mulle kirjutas. Nimelt oli probleemiks ülekaal ning sellega seonduvad enesekindluse mured. Rääkisime esmases konsultatsioonis pikalt, mis on Eili eesmärk, miks ta soovib toitumist korrigeerida ja kuidas mina kõiges selles saan teda igatemoodi abistada. Saime rääkida avameelselt nii Eili tervisest, kaalueesmärkidest kui ka jõudsime sügavamate unistusteni, mis Eili peas keerlesid. Konsultatsiooni lõpus saavutasime kokkulepped, mida mina Eilile pakun ning kuidas tema vastavalt oma eesmärkidele ja võimalustele hakkab neid plaane täitma. Suuremaks pildiks jäi fookusesse alati Eili enda suur salasoov ja eesmärk ning muidugi ka üleüldise eluviisi muutmine, mitte ainult toitumise korrigeerimine.

 

Ma kirjeldaksin Eilit, kui ühte väga teotahtelist, julget ja järjepidevat naisterahvast.
Omal käel oli ta juba alustanud mitmekülgsete treeningutega spordiklubis, eriti nautis erinevaid grupis tehtavaid jõutreeninguid, mida harrastas 3-4x nädalas. Minuga koostöös lisasime eesmärgiks muuta ka üldine aktiivsus ja liikumine igapäeva osaks. Nüüdseks naudib Eili ka jalutamist ja sammude kogumist – vahet pole, kas kallab vihma või sirab päike. Ka toitumise osas ei tundunud esmapilgul peale vaadates, et Eili sööks liiga palju või ebatervislikult. Tema toiduvalikud olid üsna head, kuid toitumisanalüüsi tehes selgus et Eili kippus isegi sööma nädala keskel pigem liiga vähe ja menüüs nappis värsket kraami nagu köögi- ja puuviljad. Naisterahvas tunnistas ise ka, et aeg-ajalt meeldib nädalavahetustel sõbrannadega veinitada ja erinevaid snäkke nosida. Magusasõber pole Eili aga kunagi olnud ja sellepärast ta suhkru minimeerimise pärast üldse ei muretsenud.

Hakkasin koostama Eilile iganädalasi menüü plaane ja näidisretsepte vastavalt tema võimalustele, kaloraažile ja maitse eelistustele. Arvestasin tema tööaja, lõunapausidega ning trennipäevadega, et ta saaks ise sobitada oma eined kenasti päevaplaaniga. Püüdsin tuua sisse mitmekülgsust ja uudsust, samas hoides retseptid võimalikult kiired ja lihtsad ning mitte ülemäära aeganõudvad, sest teadagi kiirema elutempo juures ei taha me keegi veeta köögis mitmeid tunde kokates. Eili oli niivõrd tubli, et iga nädal ta ikka jagas oma retseptikatestusi ja pilte minuga tuues välja oma lemmikuid ning aeg-ajalt öeldes ka oma erisoove, et mis retsepti ma võiks järgmine nädal menüüsse tuua tervislikumas võtmes. Seesugune tagasiside ja suhtlus oli minu meelest ääretult meeldiv ja mulle endale meeldisid sellised pisikesed väljakutsed ka tema poolt.

Samuti jagas Eili mulle pidevalt oma edusamme ja kaalunumbri muudatusi, kuid suhtlesime ka tagasilöökide ja kehvemate nädalate jooksul, et siiski püüda hoida motivatsiooni üleval. Sellist järjepidevust ja teotahet kohtab harva ning minu meelest on Eili üks ainulaadselt tubli naine, kes võttis oma tervise ja heaolu muutmise iseenda kätesse ja soovib tõsimeeli sellega tegeleda praegu ja ka edaspidi. Nüüdseks on meie koostöö kestnud juba peaaegu 5 kuud ning Eili soovib väga agaralt oma teekonda veel jätkata. Tervislik eluviis, teadlikumad toiduvalikud ja liikumine on Eili igapäevaelu osa. Ka tema perekond toetab teda 100% ning Eili on ka neile kokanud minu retseptide järgi toite, mis perele maitsevad.

Jagan järgnevalt ka Eili enda mõtteid ja tagasiside meie senisele teekonnale.

Miks otsustasid oma eluviisi muuta?
Eks suur kaal oli tegelt pikalt mureks. 2019. aasta detsembris sai hakatud tutvuma jõusaaliga ja siis äkki veebruaris 2020 ka rühmatrennidega. Siis tuli koroona ja suvi ning uued katsed juba sügisel. Aga midagi oli valesti, sest kaal ei tahtnud langeda. Kui vaatasin endast aastavahetusel tehtud pilti, millega ma rahul ei olnud, siis otsustasin midagi muuta. Nii ma jaanuaris 2021 võtsin julguse kokku ja kirjutasin Melissale. Suur unistus oli panna selga ilus kleit ja perega fotosessioon teha. Tahtsin eelkõige iseendale meeldida.  

Eili on muutunud enesekindlamaks – tal pole probleemi lasta endast pilti teha

Sportlik ja enesekindel Eili

Mida Sa oma eluviisis muutnud oled?
Melissaga kohtudes sain teada, et trenn ja toit käivad käsikäes. Uskumatu, aga tõsi. Niisiis otsustasin, et alates 1. veebruarist hakkan tubliks. Hakkasin trennile lisaks jälgima Melissa koostatud menüüd. Ütlesin EI alkoholile, mis on siiani nii. Kui kõik saalid lukku pandi, siis hakkasin kõndimas käima. See on suur osa mu elust siiani. Juba harjutan ka vaikselt jooksmist, mida ma vihkasin ikka täiega. Hetkel liigun vähemalt 6 päeva nädalas, sest ilma enam ei oska – see on osa mu elustiilist. Enesetunne on supe ja energiat on palju. See tunne et lõpuks on lapsed suured ja mul on aega igapäev 2-3 tundi ainult iseendale – see tunne on lihtsalt SUPER.

Kuidas Melissa Sind Su teekonnal aitas?
Kui Melissat poleks olnud, siis ma siiani ei meeldiks endale. Melissa suutis minusse selle algstardi kuidagi tekitada. Ma vahest küll kirjutasin või helistasin talle oma muredega, aga sain alati abi ja tuge. Melissa on nii armas ja soe inimene. Imeline naine! Ütlen suured tänusõnad talle, et ta aitas mul 14 kg kaalus kaotada. Esimesest sihist on 10 kg veel puudu, aga usun, et saame sellega ka ikka hakkama. Tahtsin hiljuti nädalavahetusel kleiti selga panna ja abikaasaga välja sööma minna. Polnud ühtegi kleiti selga panna, sest kuhu sa kott seljas lähd? 🙂 Ehk siis tegin kapi tühjaks, kuna kõik kleidid nii mega suureks jäänud. Sel hetkel oli selline korraga rõõmus ja kurb tunne: rõõmus, et asjad suured, kurb et midagi polnud selga panna 🙂

Aitäh sulle armas Melissa 


Lõpetuseks tahan siiralt tänada Eilit, kes on olnud nii tubli ja järjepidev ning kes oli ka nõus oma teekonda avameelselt jagama. Ma usun, et Eili saab olla inspiratsiooniks ja eeskujuks paljudele, kes on samade muredega. Kõik on Sinu enda kätes. Sa saad oma eluviisi muuta ja hakata iseennast taas armastama, nautida toitu ja liikumist ja muuta see kõik oma eluviisi osaks. Kui Sa tunned, et üksi ei saa, ei taha, ei oska – siis tea, et olen Sinu jaoks olemas. Ole julge nagu Eili ja astu esimene samm enesekindlama minapildi suunas. Saan sind Sinu teekonnal igati toetada ja abistada.

Aitäh Sulle, armas Eili! Mul on siiralt hea meel, et kohtusime ja et oleme saanud üksteist inspireerida!

 

Post a Comment